10 faktų, kodėl figos yra sveikos

Kodėl figos yra sveikos

Kodėl figos yra sveikos?

Rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais visi laukiame saldžių figų: saldūs ir neįprasti vaisiai yra ne tik skanūs, bet ir beprotiškai sveiki. Deja, figos mūsų valgiaraštyje nėra tokios dažnos. Sveikuose subtropiniuose vaisiuose yra daug mikroelementų ir vitaminų. Figa yra bene seniausias kultūrinis augalas pasaulyje. Vasarą bręsta du kartus: pirmasis sezonas – birželį, bet netrunka ilgai – iki liepos pradžios, o nuo rugpjūčio prasideda pilnas sezonas, kuris dažniausiai tęsiasi iki lapkričio. Figoms sunokti reikia daug saulės ir šilumos. Štai kodėl jie daugiausia aptinkami Viduržemio jūros šalyse, Gruzijoje, Armėnijos kalnuose, Apšerono pusiasalyje, centrinėje Azerbaidžano dalyje ir rytinėje Juodosios jūros pakrantėje. Sveikos figų savybės žinomos jau seniai. Net ir džiovinami saulėje, jie išlaiko visus vitaminus ir mineralus, tokius kaip kalcis, fosforas ir geležis.

10 sveikų figų savybių

1. Figose yra daug skaidulų, kurios šalina iš organizmo toksinus ir teigiamai veikia virškinamąjį traktą. Galo rūgštis savo ruožtu pasižymi baktericidinėmis savybėmis ir padeda atkurti žarnyno mikroflorą bei puikiai kovoja su infekcinėmis virškinamojo trakto ligomis. 2. Naudojamas Japonijoje vėžiui gydyti – manoma, kad šis stebuklingas vaisius slopina piktybinių ląstelių dauginimąsi ir padeda augliui rezorbuotis pačiam. 3. Figos teigiamai veikia nervų sistemą ir smegenų veiklą. Figose yra magnio, geležies, kalcio ir B grupės vitaminų. 4. Džiovintos figos rekomenduojamos kaip užkandis visiems, kurie nori sulieknėti. Jie suteikia ilgesnį sotumo jausmą, o maistinių medžiagų koncentracija džiovintuose vaisiuose yra daug didesnė nei šviežiuose vaisiuose.

5. Figose gausu pektino, naudingo atsigauti po kaulų ir sąnarių traumų bei skatinančio jungiamojo audinio gijimą. 6. Jame esantis ficinas mažina kraujo krešėjimą, o tai labai svarbu norint išvengti kraujo krešulių susidarymo. Tai taip pat padeda normalizuoti širdies ritmą. Polifenoliai ir flavonoidai, kurių dideliais kiekiais yra džiovintuose vaisiuose, padeda išvalyti kraują nuo cholesterolio nuosėdų. 7. Figos naudingos ir sergant peršalimu: vartojamos kaip karščiavimą mažinanti priemonė. Vaisiaus antiseptinės savybės padeda tiek viduje, tiek išorėje kaip losjonas. 8. Kad oda būtų lygesnė ir švelnesnė, rekomenduojamas figinis veido šveitiklis. Norėdami tai padaryti, sutrinkite figų minkštimą ir patrinkite juo veidą bei kaklą. Šviežių figų vartojimas į vidų taip pat maitina ir drėkina odą. 9. Yra puikus širdies ir kraujagyslių sveikatos šaltinis: antras po riešutų dėl jų kalio kiekio. 10. Teigiama, kad figos padeda kovoti su pagiriomis ir sumažina visus nemalonius simptomus – pykinimą, troškulį, galvos skausmą ir mieguistumą. Taip yra dėl didelio trijų organizmui svarbių elementų – kalio, magnio ir kalcio – kiekio.