6 patarimai, kaip pietų pertrauką padaryti kuo sveikesnę, efektyvesnę ir atpalaiduojančią

6 patarimai, kad pietų pertrauka būtų kuo sveikesnė, veiksmingesnė ir ramesnė

Tai yra pusė darbo dienos. Nuo pusės iki valandos pertrauka rutinoje ir streso metu, vidinių baterijų įkrovimo stotelė. Bent jau taip legaliai suplanuota pietų pertrauka.

Kaip gerai tai veikia, priklauso nuo to, ką iš jo darote.

Toliau rasite šešis patarimus, kaip maksimaliai išnaudoti kūno ir proto pertraukas.

1. Būtinai darykite pertrauką

Daugeliui pietų pertrauka yra išsiilgusi – tačiau kitiems tai labiau trikdo darbo eigą. Jau daugelį metų vis daugiau vokiečių trumpina pertrauką arba išvis ją praleidžia. Tikra problema – ne tik dėl to, kad popietėmis jus pasiseks prarastas poilsis, bet pirmiausia dėl to, kad pažeidžiate galiojančius įstatymus: „Darbas ribojamas iš anksto nustatytomis ne trumpesnėmis kaip 30 minučių poilsio pertraukomis su darbo laikas ilgesnis nei šešios iki devynios valandos ir 45 minutės, jeigu bendra darbo trukmė viršija devynias valandas. […] Darbuotojai negali būti įdarbinti ilgiau nei šešias valandas iš eilės be pertraukos.“ Šaltinis:

Paprasta kalba: privalote padaryti pertrauką. Pagal įstatymą net jūsų darbdavys būtų įpareigotas priversti jus padaryti pertrauką, jei to nepadarytumėte. Tačiau net ir neturėdami teisinės priežasties įvažiuoti turėtumėte juos pasiimti. Vien pertrauka, be jokių tolesnių veiksmų, labai padeda jums gerai pasirodyti popiet.

2. Kai tik įmanoma, eikite į lauką

Pertraukos kambarys, didelė valgykla, rūkomasis – daugelis palieka savo darbo vietą pertraukai, kas, žinoma, yra labai gerai, bet tada vis tiek suklysta ir lieka pastate. Tai neteisinga, nes jis atskiria jūsų kūną nuo svarbaus pagalbininko vitamino D. Dalis to yra tai, kad vitaminą D daugiausia gamina jūsų kūnas – kai saulės UV-B spinduliai patenka į jūsų odą. Tai tik nedideliu mastu galima atkurti su maistu; reiktų vartoti papildus.

Tai reiškia: Idealiu atveju per kiekvieną pietų pertrauką (ir bet kokiu oru) išeikite į lauką bent ketvirtį valandos. Galite mėgautis saule net apsiniaukusiam dangui ir net žiemą. Malonus šalutinis poveikis: skatinant vitamino D gamybą, pagerėja ir jūsų nuotaika. Svarbu ne tik prieš žiemos bliuzą.

3. Nevalgykite sunkių ir riebių dalykų

Kol laikrodis išmuš pietų laiką, jau turite keletą valandų. Energija, kuri pateko į jūsų kūną, dabar baigiasi.

Tai reiškia dar vieną būtinybę: privalai ką nors suvalgyti dabar, kad po pietų užtektų energijos darbui.

Bet: taip pat jei kyla pagunda su kolegomis valgyti picą, karį ar mėsainius, tai darykite tik retais atvejais. Kadangi sunkus, riebus maistas dideliais kiekiais suteikia greitos energijos, tačiau turi didžiulį šalutinį poveikį. Kuo sunkesnis maistas, tuo daugiau energijos jūsų kūnas turi nukreipti virškinimui, o ne galvai.

Kalorijas pasiimi ir panašiai, bet iš to tikrai nieko negausi, nes tavo virškinamasis traktas sunaudoja didelę jų dalį. Be viso to, sunkus virškinimo darbas taip pat vargina – apie 14 val. bet kokiu atveju užtikriname, kad mūsų veikla būtų žema. Jei dar ir sunkus virškinimo darbas, akis atmerkti gali tik nesėkmingai. Todėl valgykite lengvai virškinamus, tačiau daug energijos ir maistinių medžiagų turinčius pietus. Kaip apie ?

4. Palikti darbą darbe

Žinoma, išėjimas iš darbo stalo ir pastato automatiškai nereiškia, kad darbas taip pat sustos galvoje – tiesiog yra veiklos, kurių negalima sustabdyti iš karto išstumia mintis. Bet: galimų darbų masę tikrai galima palikti pietų pertraukos laikotarpiui – juk galima ir po darbo. Palikimas nuo stalo ir įmonės pastatas automatiškai suaktyvina šį procesą smegenyse. Taip pat galite daug padėti:

  • Kai darote pertrauką su kolegomis, susitarkite, kad per pertrauką neaptarinėsite profesinių dalykų; geriausia visai praleisti darbą.
  • Jei jūsų mintys vis grįžta į darbą, prisiverskite galvoti apie ką nors kita: suplanuokite veiklą dienos pabaigai, ką galėtumėte žiūrėti per televizorių, kitas atostogas – kad ir kas būtų, kol nebus darbo.
  • Venkite vietų, kur susitinkate su viršininkais; daugelis iš jų mėgsta pertraukas kalbėti apie profesinius dalykus, kuriems darbo valandomis nėra vietos.
  • Jei kolegos nėra pasirinkimas, pagalvokite, ar neturėtumėte „pertraukos susitikimo“ su kitų šalių darbuotojais. įmonės “ gali organizuoti. Ar jūsų partneris ar draugas dirba netoliese? Tada reguliariai susitikinėkite.

Jei aplink jūsų įmonę yra parduotuvių, žinoma, galite atitraukti savo mintis pasivaikščiodami.

5. Tegul jūsų kūnas turi naudos iš mankštos

Žinoma, yra „judančių profesijų“. Per pietų pertrauką jų artimiesiems taip pat leidžiama daryti fizinę pertrauką. Tačiau: dar 2018 m. „Bitkom“ pramonės asociacija sužinojo, kad tai veikia. Ir, kaip žinoma, tai nėra judėjimo ir ergonomiško darbo šaltinis. Tai sukuria keletą problemų, taigi ir užduočių jūsų pietų pertraukai:

  • Tiražas nereikalingas. Dėl to ilgainiui būsite mažiau efektyvūs.
  • Jūsų skeleto ir raumenų sistema valandų valandas praleidžia toje pačioje padėtyje, o tai yra daugybės negalavimų šaknis.
  • Jūsų energijos sąnaudos yra mažos. Jūsų kūnas sudegina per mažai kalorijų. Jei to nepakeisite laisvalaikiu, turėsite arba priaugti svorio, arba apriboti mitybą.

Reiškia, pietų pertrauką turėtumėte išnaudoti tam, kad kūnas bent šiek tiek pajudėtų. . Net jei pasipildymą šviesa derinate su greitu pasivaikščiojimu, tai labai gerai. Arba galite atlikti keletą pratimų; Vokietijos olimpinė sporto konfederacija.

6. Nesivaržykite išbandyti jėgos snaudimo

Vadovaudamiesi aukščiau pateiktais patarimais, pietų pertrauka jau gali būti gerai užpildyta – ypač jei ji trunka tik 30 minučių. Tačiau tai nebūtinai turi būti tokia pati kiekvieną dieną. Atsižvelgdami į tai, turėtumėte pagalvoti, ar nenorėsite atlikti garsiosios „akių priežiūros“ kai kuriomis dienomis arba, jei jūsų pertrauka trunka valandą, kiekvieną dieną po ketvirtį valandos. Ne, nešvaistytas laikas. Mokslas jau seniai žinojo, kad trumpas (!) miegas yra tikras našumo šaltinis ir svarbi dėlionės dalis. Tačiau aiškiai akcentuojama „trumpas“:

Niekada neturėtumėte miegoti ilgiau nei pusvalandį; 15–20 minučių dar geriau.

Priešingu atveju jūsų kūnas jau pateks į gilesnio miego fazes. Tada nutinka visiškai priešingai, nei norite: esate tikrai pavargęs, galbūt jums reikia pusės popietės, kad vėl pradėtumėte eiti.

Bet kaip veikia geras jėgos snaudimas?

  • Turi būti tamsu – tam pakanka miegojimo akinių.
  • Jūsų smegenys turi išmokti greitai užmigti. Tai geriausia treniruotis laisvomis dienomis: atsigulkite, nustatykite žadintuvą ir kartokite, kol jūsų kūnas iškart pereis į miego režimą.
  • Jūsų smegenys turi pailsėti. Jei tai neįvyksta per tikrą tylą (naudokite ausų kištukus), naudokite mobiliojo telefono ausines ir leiskite skambėti raminamiesiems garsams (pvz., miško ar jūros garsams).

Taip pat yra bent jau. sofos ar net nereikia tikro gulto. Kol galva yra ant kažko minkšto, to pakanka. Tačiau nepamirškite nustatyti žadintuvo. Kai jūsų kūnas miega, jis miegos daug ilgiau. ((Autoriaus profilis: Elena Althaus. Elena yra laisvai samdoma įmonių sveikatos konsultantė. Jos specialybė yra laisvalaikio ir pertraukų sritys, nes daugelis įmonių neskiria dėmesio šis svarbus veiksnys, pvz., darbuotojo sveikata darbo valandomis.))