8 privalomi paragauti korėjietiški patiekalai

Korėjos virtuvės patiekalai

Korėjos virtuvė mūsų platumose suranda vis daugiau gerbėjų. Iki šiol tai buvo vidinis patarimas, tačiau korėjiečių virtuvė įkvepia įvairiais ir itin skaniais patiekalais, kurie dažnai turi tam tikro aštrumo. Dėl trumpo gaminimo laiko ir įvairaus įvairių daržovių naudojimo korėjiečių virtuvėje gausu vitaminų ir mineralų. Stebėtina, kad Korėjos virtuvė siūlo fantastišką skonių įvairovę, nors korėjiečių virtuvė daugiausia susideda iš nedidelių, lengvų patiekalų. Azijos virtuvės gerbėjams ir visiems, kurie vis dar ieško sveikų ir skanių patiekalų, verta išbandyti korėjietišką virtuvę. Norėtume rekomenduoti keletą patiekalų, kuriuos, mūsų nuomone, kiekvienas turėtų bent kartą paragauti.

1. Kimchi

Kimchi yra ne tik labiausiai žinomas Korėjos virtuvės ingredientas, bet ir vienas sveikiausių maisto produktų pasaulyje. Tad nenuostabu, kad jis dažnai vadinamas Pietų Korėjos galios maistu. Tai raugintos ir marinuotos daržovės, kurias galima ir patiekti su beveik bet kokiu patiekalu. Ypatingas kimchi dalykas yra tas, kad jį galima valgyti žalią, virti arba kepti. Tačiau skanios daržovės taip pat dažnai naudojamos kaip kitų patiekalų ingredientas.

2. Deonjang Jjigae

Deonjang Jjigae yra vienas iš tradicinių Korėjos virtuvės patiekalų. Tai stipri sojų sriuba su tofu. Sriubos pagrindą sudaro sojų pupelių pasta. Sriuba praturtinta tofu, grybais, mėsa ir įvairių rūšių daržovėmis. Deonjang Jjigae kilęs iš Pietų Korėjos ir dažnai vadinamas originalu. Stipri, aštri sojų sriuba visada skani.

3. Japchae

Japachea yra vienas iš skaniausių makaronų patiekalų Korėjos virtuvėje. Skanūs, ugningai kepti stikliniai makaronai su daržovėmis laikomi „tikrais“ keptais makaronais. Pagrindinis patiekalo ingredientas yra stikliniai makaronai. Priklausomai nuo naudojamų daržovių ir naudojamo padažo, patiekalo skonis gali skirtis ir gali būti pritaikytas pagal asmeninius pageidavimus.

4. Dakgangjeong

Šis patiekalas – kepta vištiena su aštriu padažu. Skoningas korėjiečių požiūris į keptą vištieną nepanašus į nieką Vakarų pasaulyje. Vištienos gabalėliai marinuojami ir aptepami iš ryžių miltų ir vandens pagamintame džiūvėsėlyje. Korėjiečiai pasikliauja dvigubu kepimu, kad vištienos gabaliukai būtų ypač traškūs. Po pirmojo kepimo vištienos gabaliukai aptepami kiek storesniu apkepu ir vėl kepami. Prie jo patiekiamas sotus, aštrus padažas.

5. Kimchi kepti ryžiai

Kaip rodo pavadinimas, Kimchi kepti ryžiai yra patiekalas, susidedantis iš ryžių ir beveik legendinio korėjietiško supermaisto kimchi. Šis patiekalas yra vienas populiariausių ir žinomiausių korėjietiškų patiekalų, nes kartu su skrudintais jūros dumbliais ir keptu kiaušiniu kimchi kepti ryžiai yra skanus ir greitai paruošiamas patiekalas.

6. Sundubu Jjigae

Sriubos patiekalas, tiksliau troškinys, yra vienas populiariausių Korėjos virtuvės patiekalų. Šviežios daržovės, derinamos su minkštu tofu, suteikia fantastišką skonį. Patiekalas skanus tiek veganiškas, tiek ruošiamas su malta mėsa, kiaušiniu ir tofu.

7. Bibimbap

Bibimbap yra paprastas, bet įtikinamas patiekalas, kurį galima paruošti labai individualiai. Tai ryžių dubenėlis, patiekiamas su plonomis daržovių juostelėmis. Daržovių pasirinkimas gali būti visiškai pagrįstas asmeniniais pageidavimais. Visa tai patobulinta jūsų pasirinktu padažu. Skonio pojūtis keičiasi priklausomai nuo to, ar naudojami padažai su tofu, sūrūs, saldūs ar padažai su mėsos. Bibimbapas dažnai puošiamas keptu kiaušiniu ir sezamo sėklomis, kurios apvalina skonį.

8. Tteokbokki

Tteijbokki yra populiariausias Korėjos gatvės maisto patiekalas. Aštrus ryžių pyrago gabalėlių, daržovių ir žuvies pyragaičių patiekalas aštriame marinate – nauja, bet fantastiška skonio patirtis europietiškam gomuriui.

Žinoma, korėjietiška virtuvė gali pasiūlyti kur kas daugiau skanių patiekalų, tačiau paminėtieji itin rekomenduojami pirmam kontaktui su korėjietiška virtuve, nes šis nedidelis pasirinkimas jau parodo, kokia įvairi ir įvairi yra korėjiečių virtuvė.