Ar avižiniai dribsniai yra sveiki? 4 priežastys, kodėl būtinai turėtumėte valgyti avižinius dribsnius

Ar avižiniai dribsniai sveiki

Avižiniai dribsniai ir jų nauda sveikatai

Viena yra labai palanki sveikatai, todėl kai kuriuos maisto produktus reikia vartoti kasdien. Be kita ko, avižiniai dribsniai gali įtikinti savo maistinėmis medžiagomis, taip pat turi daug naudos sveikatai, kurią būtinai reikia naudoti. Ne be reikalo avižiniai dribsniai yra populiarus pusryčių patiekalas, nes daugelis joms priskiria ilgalaikį sočiųjų poveikį. Juose esančios maistinės medžiagos vaidina lemiamą vaidmenį, tačiau jose taip pat yra daug kitų gyvybiškai svarbių maistinių medžiagų.

Avižų dribsnių maistinės medžiagos

Atrodo, kad 100 gramų avižų dribsnių yra daug kalorijų – 370 kalorijų, tačiau avižiniai dribsniai palaiko sotumą valandų valandas, todėl didelis energijos tankis yra įtrauktas į perspektyvą. Kai kurie žmonės netgi laikosi avižinių dribsnių dietos, nes prisiekia sočiančiu avižinių dribsnių poveikiu ir taip gali numesti svorio. Avižiniai dribsniai taip pat yra gana daug baltymų. Skaičiuojant 100 gramų, avižos gali įtikinti 12 gramų baltymų, kaip jokie kiti grūdai, todėl avižos taip pat yra įdomios sportininkams ir kultūristams. Todėl jie mėgsta avižinius dribsnius įtraukti į savo kasdienę mitybą.

Be to, avižiniuose dribsniuose yra 60 gramų angliavandenių, iš kurių didžioji dalis yra ilgos grandinės angliavandeniai. Jie yra sveiki ir atsakingi už ilgalaikį pasitenkinimą. Avižiniai dribsniai taip pat turi daug mineralų, pvz. Kaip cinkas arba magnis. Ypatinga avižinių dribsnių savybė yra ta, kad cinko kiekis yra toks pat didelis, kaip ir kepsnyje. Be kita ko, cinkas svarbus stipriai imuninei sistemai.

Avižų dribsnių poveikis sveikatai

Avižiniai dribsniai mažina cholesterolio kiekį

Avižų dribsnių ląsteliena beta gliukanas yra sumažinti cholesterolio kiekį, nes kraujyje yra mažiau cholesterolio dėl beta gliukano. Beta-gliukanas taip pat lėtina cholesterolio pasisavinimą ir jį suriša.

Padidėjęs cholesterolio kiekis iš viso nerekomenduojamas ir turėtų būti nedelsiant pašalintas, nes tai yra koronarinės širdies ligos priežastis. Žmonės, kenčiantys nuo per didelio cholesterolio kiekio, turėtų vartoti avižinius dribsnius ir, jei reikia, gali pasitaupyti cholesterolio kiekį mažinančių tablečių.

Šiam efektui pasiekti pakanka net nedidelio avižinių dribsnių kiekio.

Avižiniai dribsniai nuo vidurių užkietėjimo

Nuo vidurių užkietėjimo nuo to laiko pasikliaujame avižiniais dribsniais, nes teigiama, kad jie nepaprastai palaiko virškinimą. Avižiniuose dribsniuose yra daug skaidulų, kurios reguliuoja virškinimą. Vokietijos mitybos draugija pasisako už tai, kad per dieną turėtumėte suvalgyti 30 gramų skaidulų. Su 200 gramų avižinių dribsnių dienos maistinių skaidulų racionas beveik padengtas. Esant vidurių užkietėjimui, ne visada reikėtų vartoti vidurius laisvinančius vaistus, kurie gali sukelti svorio mažėjimą, o išbandyti namuose patikrintas priemones, pvz. B. Avižiniai dribsniai.

Avižiniai dribsniai padeda sergant 2 tipo cukriniu diabetu

Avižinių dribsnių valgymas ne tik mažina cholesterolio kiekį, bet ir reguliuoja cukraus kiekį kraujyje. Avižiniai dribsniai čia taip pat gali būti naudingi diabetikams, kurie turi problemų dėl didelio cukraus kiekio kraujyje.

Į savo racioną jie gali įtraukti avižas, tinkamas diabetikams. Vėlgi, atsakingas yra maistinės skaidulos beta-gliukanas, kuris lėtina angliavandenių pasisavinimą ir taip sumažina cukraus kiekį kraujyje. Yra net specialiai diabetikams skirtų avižų vaistų, skirtų labai sumažinti ir reguliuoti cukraus kiekį kraujyje. Šis diabeto gydymo būdas buvo naudojamas dešimtmečius. Ši dieta neturėtų vykti nuolat, tačiau vadinamosios avižų dienos gali labai padėti diabetikams.

Avižiniai dribsniai nuo laisvųjų radikalų

Su laisvaisiais radikalais kovoja ne tik daržovės ir vaisiai, kuriuose yra daug vitamino C, bet avižų dribsniai turi ir daug antioksidantų. Laisvieji radikalai yra pavojingi organizmui dideliais kiekiais, nes jie yra atsakingi už daugelį ligų, pvz B. aterosklerozė arba artritas yra bendrai atsakingi.

Jas, be kita ko, sukelia blogos išorinės aplinkybės, kaip pvz. B. cigarečių ar UV spindulių. Todėl avižiniai dribsniai padeda kovoti su laisvaisiais radikalais dėl jose esančių antioksidantų. Košė: iš Anglijos atvežta košė čia taip pat vis populiaresnė. Avižinius dribsnius išverdate su vandeniu arba pienu ir laukiate, kol susidarys tiršta konsistencija. Tada košę galite patobulinti su vaisiais ar medumi, pagal skonį. Cukrus ar grietinėlė taip pat gali suteikti avižiniams dribsniams skonio.

Avižiniai sausainiai: avižiniai dribsniai gali būti naudojami įvairiais būdais, todėl tinka ir sausainiams. Avižinių dribsnių ir bananų užtenka skaniems sausainiams iškepti. Pirmiausia reikia nulupti ir susmulkinti bananus bei suberti avižinius dribsnius. Tada galite juos kepti 175 laipsnių orkaitėje 20 minučių. Ir jie yra paruošti valgyti.