Kombucha arbatos grybas ir jo sveikos savybės

Kombucha arbatos grybas ir jo sveikos savybės

Kas yra Kombucha?

Kombučos grybas, dar vadinamas Scoby „Simbiotinė bakterijų ir mielių kultūra“, gavo savo pavadinimą dėl gebėjimo sudaryti bakterijų ir mielių veisimosi dirvą, t. y. simbiotinę koloniją. Kombucha grybas yra skaidulų ir mikroorganizmų tinklas. Ši simbiotinė reakcija sukuria unikalų gazuotą gėrimą. Arbatos grybas yra labai lengvas ir greitas. Naujas Kombucha Scoby paprastai susidaro su kiekvienu fermentacijos procesu. Grybelis atrodo kaip gelsvas, slidus, pleiskanojantis pyragas. Arbatos grybas turi savybę palaipsniui augti ir sustorėti.

Kam naudingas arbatos grybas?

Kombucha tinka įvairaus amžiaus žmonėms, kad tai sustiprintų. Dėl Kombucha savybės gerinti skrandžio veiklą ir išvalyti mūsų organizmą, ji aktyviai naudojama. Tradicinė medicina vertina šio grybo savybes ir rekomenduoja juo gydyti daugelį negalavimų – nuo inkstų ir kepenų ligų. Kombucha labai vertinama dėl priešuždegiminių ir skausmą malšinančių savybių. Kombucha gėrime esančios maistinės medžiagos padeda reguliuoti cholesterolio kiekį ir padeda sergant poliartritu, reumatinėmis širdies ligomis ir ateroskleroze. Kombucha taip pat gali būti naudojama viršutinių kvėpavimo takų ligoms, tokioms kaip gerklės skausmas, tonzilitas ir lėtinis peršalimas, gydyti. Bakterinės ir mielių floros mišinys padeda arbatos grybui pagerinti savijautą sergant kolitu, enteritu, gastritu ir kitomis bakterinėmis ligomis. Kombucha galima vartoti, jei sergate cukriniu diabetu. Jis švelniai stiprina nervų sistemą ir ardo.

Geriamasis grybas turi daug B grupės vitaminų, įvairių rūšių antioksidantų ir probiotikų. Priklausomai nuo to, kaip kombucha ruošiama ir laikoma, jos maistinė sudėtis gali labai skirtis. Kombucha šiek tiek ramina skrandžio florą. Kombucha priešuždegiminės savybės gali padėti sumažinti kai kuriuos diskomforto simptomus. Pats Scoby gali būti naudojamas vietiškai ant veido ir plaukų. Veido prausimas su Scoby padeda pagerinti odos tekstūrą, sumažinti bėrimus ir pašalinti aktyvų uždegimą. Patepta ant plaukų, kombucha turi stiprinamąjį ir atgaivinantį poveikį.

Kur arbatos grybas jaučiasi geriausiai?

Naminį arbatos grybelį reikia laikyti stikliniame indelyje. Grybas mėgsta šiltą, pavėsingą vietą be tiesioginių saulės spindulių. Namuose grybą auginti geriausia temperatūra iki 25 laipsnių šilumos. Tačiau, jei įmanoma, ji neturėtų nukristi žemiau 17-18 laipsnių Celsijaus.

Kiek kartų per dieną galima gerti arbatos grybelį?

Kombucha gėrimas geriamas per sietelį arba kelis sluoksnius marlės. Jo negalima vartoti su maistu, nes tai gali sukelti fermentaciją skrandyje. Vartojimo dažnis neturėtų viršyti 3-4 kartų per dieną, kitaip gali išsivystyti viduriavimas ar alerginės reakcijos. Pusę stiklinės vienu metu galima išgerti praėjus 2-3 valandoms po valgio. Kombucha vartojimas ryte padeda paruošti skrandį, inkstus ir kepenis dienos darbui. Vakare kombucha gėrimas ramina, mažina uždegimus, mažina kūno įtampą ir greičiau padeda.